Fabryka królika

Świąteczne rękodzieło może przynieść wiele radości i wyjątkowych chwil, szczególnie w kontekście osób borykających się z chorobą Alzheimera. W naszym domu opieki postanowiliśmy połączyć te dwa elementy, tworząc wyjątkowe ozdoby świąteczne w postaci uroczego królika.

Dla wielu naszych podopiecznych praca ręczna jest nie tylko sposobem na spędzenie czasu, ale także terapią, która stymuluje umysł i zachęca do aktywności. Dlatego też, z myślą o nich, zorganizowaliśmy warsztaty tworzenia świątecznych ozdób. W trakcie tych zajęć nasze podopieczne miały okazję eksperymentować z różnymi materiałami i kształtami, ale największym zainteresowaniem cieszył się nasz projekt królika.

To niezwykle wdzięczny motyw, który pozwolił naszym podopiecznym wyrazić swoją kreatywność i jednocześnie wywołać uśmiech na twarzach. Praca nad każdym detalem królika była nie tylko okazją do doskonalenia zdolności manualnych, ale również do tworzenia pięknych wspomnień i budowania więzi społecznych.

Dla osób z chorobą Alzheimera, świąteczne rękodzieło może mieć dodatkowe znaczenie, ponieważ pomaga im zatrzymać się na chwilę i cieszyć się chwilami kreatywności, niezależnie od tego, jak zaawansowana jest ich choroba. To również sposób na integrację z innymi mieszkańcami i pracownikami domu opieki, tworząc przy tym atmosferę współpracy i wzajemnego wsparcia.