Oczywiście, pamiętamy jak hojnie obdarowaliście nas guzikami jakiś czas temu! Te proste przedmioty okazały się niezwykle wartościowe w naszej pracy terapeutycznej.

Guziki, karty, scrabble – z pozoru zwyczajne przedmioty, a jednak stwarzające niesamowite możliwości dla naszych podopiecznych. W naszej codziennej pracy zauważyliśmy, jak skutecznie narzędzia te wspierają rozwijanie różnych umiejętności.

Przede wszystkim, ćwiczenia z guzikami świetnie sprawdzają się w treningu pamięci. Układanie ich według różnych kryteriów, sortowanie według kolorów czy kształtów to doskonałe zadania, które angażują umysł i wspierają utrzymywanie uwagi. Dodatkowo, manipulowanie guzikami angażuje także zmysł dotyku.

Karty i scrabble stanowią natomiast doskonałe narzędzia do treningu spostrzegawczości. Rozwiązywanie zagadek, szukanie wzorców, czy dopasowywanie kolorów lub liter rozwija umiejętność skupienia uwagi na szczegółach. Te proste gry nie tylko bawią, ale także ćwiczą umiejętność obserwacji, co ma istotne znaczenie w procesie terapeutycznym.

Co więcej, te przedmioty stwarzają również przestrzeń do rozwijania kreatywności. Tworzenie wzorów z guzików, układanie słów z kafelków scrabble czy wymyślanie nowych zastosowań dla kart – to wszystko pobudza wyobraźnię i umożliwia pacjentom wyrażanie siebie w twórczy sposób.