Jesienne odkrywanie Torunia
W ubiegłym tygodniu, korzystając z pięknej, jesiennej aury, odwiedziliśmy Toruń – miasto Kopernika, pierników i wyjątkowego klimatu.
Podczas rejsu statkiem „Wanda” podziwialiśmy malowniczą panoramę miasta, a nasz przewodnik Michał z pasją opowiadał o toruńskich zabytkach i historii.
Nie zabrakło także słodkich atrakcji! Wzięliśmy udział w warsztatach w Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy tajniki wypieku słynnych toruńskich specjałów.
Na zakończenie dnia zatrzymaliśmy się u Lenkiewicza na aromatyczną kawę i herbatę – idealny finał tej pełnej wrażeń wycieczki!
Takie wyjazdy dają nam możliwość tworzenia bezpiecznej przestrzeni pełnej nowych, pozytywnych doświadczeń. Pozwalają osobom z chorobą Alzheimera cieszyć się chwilą, angażować zmysły i korzystać z bodźców, które mogą wspierać pamięć i orientację w otoczeniu.


















