30. Światowy Dzień Chorego!

Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Płocka 11 lutego o g. 15 do naszej siedziby w Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej 6 w Płocku.

Jest to święto przypadające na dzień 11 lutego, ustanowione przez Jana Pawła II 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi świata na potrzeby wszystkich chorych, konieczność zapewnienia im jak najlepszej opieki oraz uwrażliwienie społeczeństwa na wartość ludzkiego życia. Papież Franciszek opublikował orędzie, w którym podkreśla, że „Chory jest zawsze ważniejszy od choroby” i „trzeba wsłuchać się w głos pacjenta, jego lęki i obawy”.

Ramowy program uroczystości:
1.
Powitanie
2. Wykład ,, Pacjencie – poznaj swoje prawa” – prelegent Wiesława Rybicka-Bogusz, promotorka zdrowia, autorka i realizatorka projektów związanych z prawami pacjenta.
3. Konsultacje i porady w zakresie chorób neurologicznych – specjalista neurolog Joanna Obrębska.
4. Przeprowadzenie badań przesiewowych pamięci – psycholog Aneta Przedlacka-Studniak
5. Porady diabetologiczne – Maria Jasińska prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Odział Powiatowy w Płocku.
6. Pokaz udzielenia pierwszej pomocy – instruktorzy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku.

Uroczystość poprowadzi Wiesława Rybicka-Bogusz – nasza Wolontariuszka i Przyjaciółka.

Z uwagi na pandemię Covid- 19 wprowadzamy następujące zasady bezpieczeństwa:
• Na uroczystość może przyjść osoba bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
• Każdy uczestnik uroczystości przed wejściem zobowiązany jest do dezynfekcji rąk oraz założenia maseczki ochronnej. Zapewniamy środki ochrony osobistej.
• Przed rozpoczęciem uroczystości wszystkie powierzchnie dotykowe jak: klamki do drzwi
i okien, poręcze, włączniki, blaty, itp. zostaną zdezynfekowane przez pracowników obsługi. Na pół godziny przed rozpoczęciem uroczystości sala zostanie wywietrzona. Przy wejściu do budynku i przed salą będą umieszczone płyny do dezynfekcji rąk wraz z instrukcją graficzną „Jak skutecznie dezynfekować ręce”. W toaletach będą zapewnione niezbędne środki higieny oraz środki dezynfekujące do rąk wraz z instrukcją graficzną mycia i dezynfekcji rąk.

Jeśli chcesz sprawić radość osobie chorej możesz podarować kartkę z życzeniami czy drobny podarunek.

Zapraszamy!